Antalya Büyükşehir’den Alo Engelsiz Taksi

06/5/12 | 1 Yorum

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bedensel engelli vatandaşların toplumla bütünleşmesi ve bazı ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ‘Alo Engelsiz Taksi’ uygulamasını başlattı. Engelliler, engelsiz taksiden ücretsiz yararlanabiliyor.

Caddeleri engelsiz hale getirmek için çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi bedensel engelli bireylere büyük kolaylık sağlayacak önemli bir uygulamayı başlattı. Tekerlekli sandalye kullanan bedensel engellilerin yaşanabilirlik düzeyinin yükseltilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Alo Engelsiz Taksi oluşturuldu. Manuel rampalı ve 2 tekerlekli sandalyenin sığabileceği donanıma sahip olan Alo Engelsiz Taksi, Büyükşehir sınırları içerisinde yaşayan tekerlekli sandalye kullanan bedensel engelli vatandaşların sağlık, eğitim gibi temel ihtiyaçlarının yanı sıra sosyal ve kültürel gereksinimleri için ulaşımlarını ücretsiz sağlayacak.

Bu uygulamayla fiziksel engeller nedeniyle evinden çıkamayan vatandaşların sosyal hayata erişimleri sağlanacak. Alo Engelsiz Taksi ile engellilerin toplumla bütünleşmesi ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi amaçlanıyor. Taksi uygulamasından faydalanmak isteyen tekerlekli sandalye kullanan bedensel engelli vatandaşların, engel raporları ve nüfus cüzdan fotokopileriyle Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Konyaaltı Caddesi’ndeki Engelli Danışma Merkezi’ne üye olmaları gerekiyor. Vatandaşlar ücretsiz olarak sağlanacak olan Alo Engelsiz Taksi’den 7 gün 24 saat faydalanabilecek. si konusunda detaylı bilgiyi 248 55 49 numaralı telefondan alabilir.

Detaylı bilgi için: http://www.antalya.bel.tr

abb-taksi

 

Paylaş

“Antalya Büyükşehir’den Alo Engelsiz Taksi” için 1 Yorum

  1. unsal yıldırım diyor ki:

    slm en unsal ankarada boyle bır hızmet yok tesekurler ben bu bılgıyı tanıtmak gerelı lut fen engelı plajları kurun ve bana bılgı vermenızı ısterım ben engelıyım ama tatıl yapamıyortumbu konuda bna yardımcı olun lufen sayglar guzel bır hızmet tel 0541 718 06 19 cevap

Yorum yazın