Antalya’da Kaldırımlar Engelliler İçin Revize Edilecek

Yazar : www.antalya.bel.tr | 10/26/11 | Yorum yok

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özürlü Hizmetleri Komisyonu, engelli bireyler için özellikle kent merkezindeki kaldırım rampalarında revizyon yapılması ve parkların engellilerin erişimine uygun hale getirilmesi konusunda karar aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal, başkanlığında toplanan Özürlü Hizmetleri Komisyonu toplantısında 5 gündem maddesi görüşüldü. Büyükşehir Belediyesi Engelli Danışma Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Duygu Batmaz, Sakatlar Derneği Başkanı Mehmet Karavural, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Zabıta, Basın Halkla İlişkiler, İmar, Park Bahçeler Müdürlüğü’nden temsilciler de katıldı. Toplantıda, engelli bireyler için yapılan çalışmalar değerlendirildi.

KENT MERKEZİNDE REVİZYON

Engelli bireyler için özellikle kent merkezindeki kaldırım rampalarında revizyon yapılması, parkların da engellilerin erişimine uygun hale getirilmesi konusunda karar alındı. Toplantıda kent merkezinin engelliler için daha yaşanır ve kullanılır hale getirilmesi konusunda çalışmalar yapılması istendi. Engelli Danışma Merkezi ve Görme Engelliler Sesli Kütüphanesi’nde engellilerle ilgili bir veri tabanı oluşturulacağını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal, her engellinin, danışma merkezinden hukuk, sosyal, eğitim, kültür alanında bilgi alabileceğini söyledi.

İNSAN ODAKLI HİZMETLER

Başkan Akaydın’ın her yaptığı hizmette engelli bireyleri düşündüğünü ifade eden Cemal Öcal, Aile Danışma Merkezi, Engelli Rehabilitasyon Merkezi, engelliler için dizayn edilen 40 otobüs, Engelli Danışma Merkezi, Görme Engelli Sesli Kütüphanesi, gibi bir çok hizmet gerçekleştirildiğinin altını çizdi. Engelli bireylerin her konuda Konyaaltı Caddesi üzerinde hizmete giren Engelli Danışma Merkezi’ne başvurabileceğini belirten Cemal Öcal, insan odaklı hizmetlerin süreceğini vurguladı. Engelli yaşamı kolaylaştırmak için Büyükşehir Belediyesi’nin üzerine düşen her görevi yerine getireceğini belirten Cemal Öcal, bundan sonra engelliler için yapılacak tüm çalışmaların kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarına da bilgi olarak verileceğini ve koordineli çalışma talebinde bulunulacağını söyledi.

Paylaş

Yorum yazın