Atakum Belediyesi “Yaşam Parkı” ile Engelleri Aşıyor

03/6/12 | Yorum yok

Atakum Belediyesi tarafından engellilerin sosyal ve sportif faaliyetlerine yardımcı olması hedeflenen ve “Herkes İçin Yaşam Parkı” adı verilen parkın inşaat çalışmaları son hızla devam ederken projenin yılsonuna kadar hayata geçeceği belirtildi.

“Yaşam Parkı İle Engelleri Aşıyoruz” sloganı ile hayata geçirilmek üzere inşaat çalışmalarına başlanılan ve Türkiye'de bir ilk olan Yaşam Parkı, yaklaşık 5 bin metrekarelik bir alan üzerine kuruluyor. Parkın içerisinde her türlü sosyal ve kültürel faaliyetin yapılacağı açık ve kapalı mekânlar, küçük bir gölet, köprüler, çocuk oyun alanları, kütüphane, kafeteryaya yer verilecek.

Engelliler her türlü sosyal ve kültürel faaliyeti bir arada yapabilecekler.

Parkın, kentin ortak yaşam alanlarını herkesin kullanabileceği şekilde düzenleme çalışmalarına güzel bir örnek teşkil ettiğini belirten Atakum Belediye Başkanı Başkan Burma, “Engellilerin dış dünyaya açılabilmeleri için yapılan her türlü etkinliğin ve ortak çalışmanın içindeyim. Ve bunun, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren, tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğuna inanıyorum. Onlar azimli, istekli ve kararlı bir şekilde sosyal olmaya çalışırsa, ben geçmişte olduğu gibi gelecekte de her zaman yanlarında olmaya hazırım. Şimdi de her türlü sosyal faaliyet ve toplantılarını yapabilecekleri Yaşam Parkı’nı hayata geçirmek için kolları sıvadık. Kentimizde yaşayan herkese hitap edecek projeler üretmek ve gerçekleştirmek için bütün gayretimizle çalışıyoruz” dedi.

yasamparki-1yasamparki-2yasamparki-3yasamparki-4

 

Paylaş

Yorum yazın