Çankaya Belediyesi’nden Engelsiz İşyeri Teşvik Ödülü Yarışması

10/7/13 | Yorum yok

Çankaya Belediyesi, kamunun kullanımına açık işyerlerinin engelli kişiler için erişilebilir olmasının önemine kamuoyunun dikkatini çekmek ve konu hakkında duyarlılık sağlamak amacıyla bir teşvik ödülü yarışması düzenlemektedir. Bu yarışma ile engellilerin erişimi için gerekli düzenlemeleri yapan işyerlerine “Engelsiz İşyeri Teşvik Ödülü” verilecektir.

Yarışmaya Katılma Koşulları

Yarışmaya Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde bulunan işyerlerinin sahiplerinin ya da yetkilendirdiği temsilcilerinin başvurması gerekmektedir. Büyük alışveriş merkezleri ve bu merkezlerin içinde yer alan işyerleri çoğunlukla gerekli erişilebilirlik düzenlemelerine sahip olmasından dolayı, 3 yarışmaya dâhil edilmeyecektir. Resmi yönetim binaları, sanayi tesisleri, üretim atölyeleri, eğitim ve sağlık binaları da yarışma kapsamı dışındadır. Bunun dışında yarışma halkın yoğun olarak kullandığı ticari mekânlar olan;

Bürolar, finans işyerleri, konaklama tesisleri, yeme-içme işyerleri, hazır giyim mağazaları, kültür-sanat merkezleri, eğlence merkezleri, spor tesisleri, özel eğitim merkezleri, gündüz bakımevleri ve etüt merkezleri olmak üzere 10 ayrı kategoride değerlendirilecek, her kategoride erişilebilirlik açısından başarılı işyerlerine teşvik ödülü verilecektir.

Yarışma şartnamesi Çankaya Belediyesi web sayfasından temin edilebilebilir:

http://www.cankaya.bel.tr/dokumanlar/engelsizisyeri_sartname.pdf

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmanın İlanı: 03Ekim 2013

Sorular İçin Son Gün: 21Ekim 2013

Cevapların İlanı: 23Ekim 2013

Son Başvuru Tarihi: 15Kasım 2013

Jüri Değerlendirme Tarihi: 22-23Kasım 2013

Sonuçların Açıklanması: 25 Kasım 2013

Ödül Töreni: 3 Aralık 2013

engelsizisyeri-yarisma

 

Paylaş

Yorum yazın