Çankaya’da Engelsiz Sokaklar Yaygınlaştırılıyor

04/16/12 | Yorum yok

Çankaya Belediyesi, Kızılay'ı eski cazibesine kavuşturmak için sürdürdüğü çalışmalara devam ediyor. Belediye'nin Konur, Karanfil Sokaklar ile Yüksel Caddesi'nde başlattığı ve yapımını tamamladığı iyileştirme ve yenileme çalışmalarının ardından engelsiz sokak uygulamaları da sürüyor.

Bayındır Sokak'ta yaya öncelikli yaşanabilir bir kent merkezi oluşturma bünyesinde başlattığı engelsiz sokak çalışmalarına Binektaşı Sokak'ta da devam eden belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri, yüksek kaldırımları yol seviyesine indiriyor. Çalışmalarda, tamamen kendi tesislerinde imal edilen malzemeleri kullanan Çankaya Belediyesi, maliyeti ise en aza indiriyor.

Engellilerin rahat dolaşabilecekleri ve yürüyebilecekleri yaya bölgeleri oluşturan belediye, kilit taşının yanı sıra engelli takip taşı ve engelli ikaz taşları kullanarak engellilerin de hayatını kolaylaştırıyor. Kent merkezindeki uygulamaları yerinde inceleyen ve uygulamalar konusunda birim amirlerinden bilgi alan Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ulusoy, "Çöküntü haline gelen kent merkezini yeniden eski cazibesine dönüştürmek için yenileme çalışmalarımız devam edecek, bu arada engellilerin de diğer insanlar kadar rahat yaşama hakkına sahip olduğu düşüncesiyle yaya bölgelerinde sokakları engelsiz hale getiriyoruz." diye konuştu.

www.cankaya.bel.trcankaya-bel

 

Paylaş

Yorum yazın