Denizli Belediyesi kaldırımları asıl sahibi olan yayalara tahsis ediyor

Yazar : Editör | 10/25/11 | 1 Yorum

Denizli Belediyesi kaldırımları asıl sahibi olan yayalara tahsis ediyor. Denizli Belediyesi’nin başlattığı çalışma ile araçların kaldırımlara park etmesi engelleniyor. Zabıta görevlileri, özellikle işlek caddelerde vatandaşların kaldırımda yürümekte zorluk çekmemesi amacıyla, yaya kaldırımına park eden araç sahiplerini önce uyarıyor, uyarıyı dikkate almayanlar hakkında yasal işlem başlatıyor. Denizli Belediyesi, araç sahiplerini kaldırımlara park etmemeleri konusunda daha duyarlı olmaya çağırdı. Özellikle üst yapı çalışmasının tamamlandığı bölgelerde ve ana güzergahlarda yoğun şekilde kaldırımlara ve yaya geçişlerine araç park edilmesi üzerine harekete geçen zabıta ekipleri araç sahiplerine uyarıda bulunulurken; uyarıyı dikkate almayanlar hakkında yasal işlem başlatılıyor.

Sürücüler yayaları da düşünsün

Araç sürücülerini yayalar konusunda daha duyarlı olmaya çağıran Denizli Belediyesi, araç sürücülerinin yayalara tahsis edilen kaldırımları kullanarak vatandaşı sıkıntıya sokmamaları konusunda uyarıda bulunuyor. Kaldırımlarda ki araç parklarının, görüntü kirliliğinin yanı sıra kaldırımlara da zarar verdiği, kaldırımların asıl sahiplerinin yayalar olduğuna dikkat çekilen uyarılarda yaya geçişinin engellenmesinin can güvenliğini tehlikeye düşürdüğünün altı çiziliyor.

Yayalar artık daha özgür

Kaldırımların yayalara ait olduğunun altını çizen, engelli, yaşlı ve bebek arabası kullanan yayaların bu konuda daha fazla sıkıntı çektiğinin gözlemlendiğini dile getiren zabıta ekipleri, tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için gün boyunca denetimler gerçekleştiriyor. Araç sürücülerinin, yaya kaldırımları ve yaya geçişlerine araçlarını park etmelerinin, mevcut kanun ve yönetmeliklere göre yasal olmadığı aktarılırken denetimlerde ekipler tarafından yanlış park eden araçların sahipleri önce uyarılıyor, uyarı sonrası araç hala yerinde ise fotoğrafları çekilerek idari yaptırım karar tutanağı düzenlenerek gerekli cezai işlemler uygulanıyor. Sürücülerin bu tür uygulamaya maruz kalmamaları için, yaya kaldırımlarına ve yaya geçişlerine araçlar başta olmak üzere, motosiklet ve bisikletlerini kesinlikle park yapmamaları isteniyor.

Paylaş

“Denizli Belediyesi kaldırımları asıl sahibi olan yayalara tahsis ediyor” için 1 Yorum

  1. davut ercan diyor ki:

    1)Çınardan Liseye doğru yapılan kaldırım taşları gelişi güzel yapılmıştır (GİRİNTİLİ ÇIKINTILI YAPIMIŞTIR)
    2)Kaldırımlarda bulunan GAZ kapakları kaldırım taşlarına uyumlu bir şekilde tam şablona uygun yapımamaktadır onu yapan şahıs göz kararı yapmaktadır.Bunları konrol eden bir görevli yokmudur.O yapılan güzelim kaldırımlar kapakların iyi yapımadığından değeri sıfıra inmektedir.SAYGILARIMLA

Yorum yazın