Engelsiz Gaziantep Platformu Hizmete Açıldı

12/20/11 | Yorum yok

Gaziantep'te bulunan engelli, eğitim ve sağlık dernekleri bir araya gelerek Engelsiz Gaziantep Platformu'nu kurdu. Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan derneğin resmi açılışını Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Emin Korkmaz yaptı.

Engelli derneklerinin tek çatı altında toplanarak Engelsiz Gaziantep Platformunu adı altında faaliyetlere başlaması, engellileri de sevindirdi. Platform sayesinde sorun ve sıkıntılarının çözümleneceğini belirten Platform Başkanı Ayşegül Çelebioğlu, "Derneklerin aynı çatı altında toplanması, sorunlara toplu çözüm üretilmesi bizi mutlu etti." dedi.

Zihinsel Engellileri Koruma Derneği Başkanı Kemal Küçükcan, Antepli Şahin Dilsizleri Koruma Derneği Sorumlusu Arzu Tür, Bilim Eğitim Meslek ve İstihdamı Destekleme Derneği Başkanı Ayşegül Çelebioğlu, Gaziantep Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Turan Ersavaş, Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Köse, Sakatlar Birlik ve Beraberlik Derneği Başkanı Murat Şahin, Gaziantep Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Osman Vırıt, Talasemi Derneği Başkanı Filiz Çıtacı, Özel Eğitim Gönülleri Derneği Başkanı Mehmet Bozkurt, Zeugma Görme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Tankişi ve Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Mehmet Karakoç tarafından oluşturulan "Engelsiz Gaziantep Platformu" çalışmalarına başladı.

Platformun açılışını gerçekleştiren Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, "Tüm derneklerin aynı çatı altında toplanması bizleri mutlu etti. Bilindiği gibi hükümetimiz engellilere büyük önem vermektedir. Evde bakım ücretleri, 2022 sayılı yasanın iyileştirilmesi, SODES projeleriyle engelliler desteklenmektedir. Bizler her zaman sizlerin yanındayız. Kurmuş olduğunuz platform sayesinde bir çok dernekle iç içe çalışma imkanımız olacak. Siz dernek idarecileri ile birlikte engellilerin topluma kazandırılması, onların meslek sahibi olması için elimizden gelen gayreti hep birlikte göstereceğiz." şeklinde konuştu (06.12.11)

engelsizgaziantep

Paylaş

Yorum yazın