Engelsizkent.org olarak eğitim semineri verdik.

06/21/13 | Yorum yok

Engelsizkent.org olarak eğitim seminerlerimiz devam ediyor.

Engelsizkent.org kurucusu Yüksek Şehir Plancısı Metehan GÜLTAŞLI tarafından verilen "Engelsiz Kent" eğitim semineri 23.05.2013 tarihinde Kararder Seminer Salonunda gerçekleştirildi.

Kararder Yapı Sektörü’nün organizasyonunda gerçekleştirilen  seminere konuyla ilgili çeşitli branşlardan 41 mühendis katıldı.

Seminerde, engellilerin Kent bütününde Bağımsız, Rahat ve Güvenli bir şekilde hareket edebilmeleri için Kentte yapılması gerekli uygulamalar anlatıldı.

Seminer boyunca öncelikli olarak Engellilerin Kent bütününde erişebilirliklerini sağlamak amacıyla yapılması gerekli olan uygulamalar teknik boyutlarıyla sunulduktan sonra ilgili Türk Standartları Enstitüsü standartları hakkında bilgilendirme yapıldı. Seminerin geri kalan kısmında ise Engellilerin erişebilirliği hususunda yapılmış olan Doğru ve Yanlış uygulamalara yönelik sunumla seminer sonlandırıldı.

Sunum boyunca katılımcıların sorularının interaktif olarak cevaplandığı seminerin sonunda; katkılarından dolayı Sayın Metehan GÜLTAŞLI’ya Kararder Yapı Sektörü Başkanı Sayın Mustafa Aykut AKYOL tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Paylaş

Yorum yazın