Gebze’de Engelliye Ulaşım Kolaylığı Telefonun Ucunda!

03/2/12 | Yorum yok

Gebze Belediyesi tarafından engelli vatandaşların başta hastaneye ulaşım ve benzeri isteklerini ücretsiz şekilde giderebilmeleri için uygulamaya konulan engelli taşıma aracı hizmete devam ediyor.

Her bir seferde 4 engelli vatandaş ve onlara refakat edecek 4 kişiyi taşıma kapasitesi olan engelli taşıma aracı telefonun ucunda. Gebze Belediyesi'nin kurumsal telefon numarası 444 5 041'i arayan vatandaşlar, 1155 nolu dahili hattını tuşlayarak ilgili görevliye ulaşım isteğini iletebilecek. Evlerinden alınan engelli vatandaşların gitmek istedikleri yere uzman personel eşliğinde en kısa zamanda ulaştırılacağı Gebze Belediyesi Engelli Taşıma Aracı hizmeti, engelli vatandaşlar ve ailelerinden yoğun ilgi görüyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, engellilerin, başta hastaneye ulaşımını ve benzeri isteklerini herhangi bir sıkıntıya kapılmadan yerine getirmelerine yardımcı olmak amacıyla uygulamaya konulan engelli taşıma aracının, ilçeyi etkisi altına alan kar yağışına rağmen hizmet vermeyi sürdürdüğü bildirildi.

Engelli vatandaşlara büyük bir ulaşım kolaylığı ve serbestliği sağlayan Gebze Belediyesi engelli taşıma aracı her bir seferde 4 engelli vatandaş ve 4 refakatçisini adreslerinden alarak, istedikleri yerlere ücretsiz olarak ulaştırıyor.

 

Detaylı bilgi için:

http://www.gebze.bel.tr

gebze-engelsizkent.org

 

Paylaş

Yorum yazın