Antalya Havalimanı artık ‘engelsiz’

Yazar : admin | 12/19/11 | Yorum yok

Türkiye’nin en önemli uluslararası havalimanlarından biri olan ICF Airports Antalya Havalimanı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ‘Engelsiz Havalimanı’ olarak belgelendirildi. Antalya Havalimanı, engelli yolcuların diğer yolcularla eşit şartlarda seyahat edebilmelerine yönelik imkanların sağlanması için gerekli tüm çalışmaları yaptı.

Bu çerçevede havalimanına gelen ve kısa sürede terminale ulaşmayı hedefleyen engelli yolcular için bir otopark kuruldu. Uyarıcı ve yönlendirici levhaların yansıra görme engelliler için yürüme yolları yapıldı. Engelliler için ayrıca standartlara uygun eğimdeki rampalar, indirme-bindirme platformu, engelli danışma masası, telefon, oturma yerleri ve engelli WC kuruldu. Havalimanı içinde engelsiz ulaşım imkanları sağlandı. Asansörler sesli uyarı ve Braille alfabesi ile yürüyen merdivenler uygun hale getirildi. Terminal binası iç yönlendirmeleri ve hizmet veren personel de bu konuda eğitimden geçirildi.

10-25 milyon yolcu kategorisinde ACI Europe tarafından ‘Avrupa’nın En İyi Havalimanı’ seçilen ICF Airports, ‘Engelsiz Havalimanı Projesi’ ve diğer çalışmalarıyla hizmet kalitesinde mükemmelliği sürekli kılmayı hedefliyor.

 

Paylaş

Yorum yazın