Ordu Engelliler için Yeniden Gözden Geçiriliyor

01/25/12 | Yorum yok

Hükümet tarafından kamu kurumları ve belediyelere kentleri engellilerin yaşamına uygun hale getirmeleri için tanınan 7 yıllık sürenin 7 Temmuz 2012'de dolmasına kısa bir süre kala Ordu Belediyesi de engellilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Ordu Belediye Başkan Yardımcısı Özer Karadağ, Hükümetin 2005 yılında Özürlüler Kanunu'nda yaptığı değişikliğin ardından, kent merkezindeki kaldırımların ve engelli rampalarının iyileştirilmesine yönelik yaptıkları çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Kamu, kurum ve kuruluşlarına kentleri engellilerin yaşamına uygun hale getirmeleri için tanınan sürenin 7 Temmuz 2012'de dolduğunu anımsatan Karadağ şöyle konuştu: " Ordu Belediyesi olarak 2005 yılındaki bu değişikliğin ardından kent merkezindeki kaldırımları ve rampaları engelli vatandaşlarımızın kullanabilecekleri duruma getirdik. Engelliler Derneği'ndeki bir mimar arkadaşımız ilgili kurum müdürlerimize eşlik ederek, eksikliklerin tespitini beraber yaptılar. Tespitlerin ardından belediye olarak biz de bütün cadde ve sokaklardaki kaldırımları ve rampaları onlarım istekleri doğrultusunda yeniden dizayn ettik."

"Gelişi güzel parklar bizi düşündürüyor"

Belediye olarak cadde ve sokaklarda engelli rampalarının önlerine gelişi güzel yapılan araç parklarının kendilerini düşündürdüğünü dile getiren Karadağ, " Bizim tek düşündüğümüz, zorlandığımız araçların gelişi güzel engelli rampalarının önüne park edilmesi konusudur. Biliyorsunuz kaldırımlar bize, caddeler Emniyet’e ait olduğu için özellikle caddelerde ki araçların çekilmesi noktasında zorluklar yaşıyoruz. Bu anlamda belediye başkanımız ile emniyet müdürümüzün çalışması var. İnşallah bu sorun da ortadan kalktıktan sonra engelli vatandaşlarımız Ordu sokaklarında istedikleri gibi rahatça dolaşabilecekler" diye konuştu.

 

 

Paylaş

Yorum yazın