Soma’da Görme Engelliler için Kaldırım Düzenlemesi Yapılacak

02/11/12 | Yorum yok

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Hüseyin Özkılınç ve Gazi Osmanpaşa caddelerinde yapılacak kaldırım düzenlemesi çalışmaları sırasında görme engellilerin rahatça yürüyebileceğini söyledi.

Soma'da, Cumhuriyet Mahallesi General Emin Sezgin Caddesi'nin genişletilmesi çalışmaları çerçevesinde, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir ile belediye bürokratları ve mahalle sakinlerinlerinin katılımıyla ön çalışma toplantısı yapıldı.Ergene, ELİ 300 Evler Lokali'nde yapılan toplantıda, yaptığı konuşmada, yürütülecek olan çalışmalar çerçevesinde Hüseyin Özkılınç ve Gazi Osmanpaşa caddelerinde de kaldırım düzenlemesi yapılacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Yapılacak olan kaldırım düzenlemesi ile görme engelli vatandaşlarımız kaldırımlarda kimseye ihtiyacı olmadan rahat bir şekilde yürüyebilecek. Görme engelli vatandaşlarımız için döşenmesi planlanan taşlar özel getirilecek. Ayrıca, Gazi Osmanpaşa Caddesi üzerinde bulunan elektrik direklerinin bazıları yanmıyor. Tedaş yetkilileri ile görüşerek karanlık kalan yerleri de aydınlatacağız. Isı şebekesinin döşenmesinin ardından Atatürk Caddesine de yapılacak olan kaldırımlar yine görme engelli vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacak."

(kaynak: soma.bel.tr.)

r1r2r3r4r5r6

Paylaş

Yorum yazın